bitbay gieldy 710x100

BitBay zmienia operatora wpłat i wypłat w walutach fiat

block-chain

Giełda BitBay poinformowała o podjęciu współpracy z nowym operatorem wpłat i wypłat w walutach fiat. Ma to związek z upadkiem giełdy Bitmarket, na skutek którego dotychczasowy operator Igoria Trade S.A., tymczasowo nie może realizować wpłat i wypłat dla BitBay.

Zmiana operatora spowoduje powstanie nowych numerów rachunków do wpłat, które w ciągu najbliższych dni mają zostać udostępnione użytkownikom.

Informujemy, że dzisiaj podjęliśmy decyzje o zmianie operatora wpłat i wypłat w walutach fiat. W związku z tym w ciągu następnych dni dokonamy przełączenia systemu księgowania. W wyniku tej operacji użytkownikom zostaną udostępnione nowe numery rachunków do wpłat.

Bez zmian dostępne są inne metody wpłat i wypłat, w tym:
– przelewy kryptowalut,
– wpłaty i wypłaty na poczcie,
– wypłaty w bankomatach.

Zdajemy sobie sprawę, że taka sytuacja powoduje niedogodności dla naszych klientów. Dlatego zdecydowaliśmy o zniesieniu opłat za wpłaty i wypłaty na poczcie oraz wypłaty w bankomatach. Do czasu wznowienia przelewów bankowych są one dostępne za darmo!

Jednocześnie informujemy, że Wasze środki trzymane są na niezależnych rachunkach bankowych, do których nie ma dostępu ani z poziomu platformy, ani operatora, który nas w danym rejonie obsługuje. Obecna sytuacja nie ma wypływu na naszą płynność.

Zlecone do tej pory wypłaty fiat zostaną zrealizowane natychmiast po odzyskaniu możliwości realizacji przelewów bankowych. Przelewy oczekujące na wykonanie można anulować i skorzystać z innej metody wypłat. Przelewy, które zostały zlecone w ubiegły czwartek, a nie zostały wykonane, zostaną zwrócone na salda użytkowników (każdy użytkownik otrzyma maila po dokonanym zwrocie).

Decyzja o zmianie operatora jest spowodowana otrzymaną dzisiaj informacją od operatora Igoria Tade S. A. o tymczasowym braku możliwości realizowania dla nas usług wpłat i wypłat walut fiat. Według przekazanych nam informacji i komunikatu Igoria Trade S. A., na skutek upadku giełdy BitMarket, BOŚ bank zadecydował o czasowym wstrzymaniu transakcji operatora. Mimo że w BOŚ nie były prowadzone rachunki należące do BitMarketu, co niezwłocznie w oświadczeniu potwierdziła Igoria Trade S.A., bank zażądał dodatkowej dokumentacji, która jest obecnie przygotowywana.

Nie wykluczamy, że BOŚ wkrótce przywróci operatorowi możliwość wykonywania transakcji. Jednak w związku z nieokreślonym czasem oczekiwania na decyzję banku, w trosce o naszych klientów, zdecydowaliśmy o uruchomieniu rozwiązania alternatywnego.

O procesie udostępnienia nowych numerów rachunków bankowych i uruchomieniu wypłat przez operatora alternatywnego będziemy informować wraz z postępem prac. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

BitBay

Dodaj opinię