bitbay gieldy 710x100

BitBay z powodzeniem przeszedł estoński audyt finansowy

Giełda BitBay poinformowała, że jako pierwsza giełda kryptowalut spełniła wszystkie wymagania estońskiej agencji Financial Intelligence Unit (FIU). 

Agencja miała za zadanie sprawdzić stan finansów giełdy, obecność środków na kontach użytkowników, zarówno aktywów kryptowalutowych, jak również fiducjarnych. BitBay ujawnił pełne sprawozdanie finansowe, zawierające przychody, koszty i dochody spółki. Audyt został wykonany przez zewnętrzną firmę zatwierdzoną przez estoński rząd.

Po przeprowadzonym audycie giełda BitBay upubliczniła swoje sprawozdanie finansowe. Od października 2019 r. do grudnia 2020 r. spółka wypracowała 8 849 686 EUR przychodu netto, osiągając tym samym zysk netto w wysokości 6 591 835 EUR po opodatkowaniu.

Ponadto przeprowadzony audyt potwierdził zgodność działania giełdy z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przeciwdziałaniu terroryzmowi oraz praniu brudnych pieniędzy.

Estońska FIU pozytywnie oceniła działanie giełdy potwierdzając, że każda jednostka waluty zdeponowana na platformie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Przejrzystość finansowa i bezpieczeństwo są dla nas najwyższymi priorytetami. Wierzymy, że w świecie finansów, także kryptowalutowych, odpowiednie regulacje prawne są koniecznością, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników rynku. Uznanie tak szanowanego i wymagającego autorytetu jak estońska jednostka analityki finansowej potwierdza, że obraliśmy właściwą drogę rozwoju. Oczywiście, stały i dynamiczny rozwój rynku sprawia, że nie chcemy osiadać na laurach. Nieustannie będziemy poprawiać nasze standardy bezpieczeństwa i procedury wewnętrzne, aby spełnić oczekiwania regulatorów i zapewnić bezpieczeństwo naszym klientom.

Biuro prasowe BitBay

Estonia przychylna kryptowalutom

BitBay zmienił siedzibę na Estonię pod koniec 2019 roku, typując ten kraj jako jeden z najbardziej przychylnych branży kryptowalut. Giełda wywodzi się z polskiego podwórka, aczkolwiek przepisy obowiązujące w naszym kraju zmusiły giełdę do poszukiwania innego miejsca wykonywania swojej działalności.

Początkowo nowym lokum miała być Malta, ale tam BitBay również nie znalazł odpowiednich warunków. Od końca 2019 roku siedzibą giełdy jest Estonia, tam BitBay uzyskał licencję na prowadzenie działalności, a teraz z powodzeniem przeszedł audyt finansowy.

gif bitbay wpis

Dodaj opinię