bitbay gieldy 710x100

Binance zakłada fundusz dla projektów poszkodowanych przez upadek FTX

CEO Binance ogłosił uruchomienie funduszu wspierającego projekty z zagrożoną płynnością, po upadku FTX.

„Aby ograniczyć dalsze kaskadowe negatywne skutki FTX, Binance tworzy branżowy fundusz naprawczy, aby pomóc projektom, które poza tym są silne, ale przeżywają kryzys płynności. Więcej szczegółów wkrótce. W międzyczasie skontaktuj się z Binance Labs, jeśli uważasz, że się kwalifikujesz” – napisał CZ na Twitterze.

„Zapraszamy także innych graczy z branży z gotówką, którzy chcą współinwestować”– dodał szef Binance.

W odpowiedzi na tego tweeta, twórca Tron, Justin Sun, napisał, że Tron, Huobi Global i Poloniex wesprą Binance w tej inicjatywie. Huobi Global również potwierdził to w tweecie.

W komentarzach pod tweeem, CEO Binance wyjaśnił, że fundusz nie jest przeznaczony dla FTX, ale dla innych projektów w ramach ekosystemu kryptograficznego, dodając, że „kłamcy lub oszustwa nigdy nie kwalifikują się jako silne projekty”.

Upadek FTX może pociągnąć innych na dno

Jako że giełda FTX była ważnym graczem na rynku, to jej bankructwo może wywołać falę dalszych negatywnych zdarzeń. FTX wspólnie z siostrzaną spółką Alameda Research miała mnóstwo koneksji z innymi projektami z branży kryptowalut. Niestety, oczekuje się że może nastąpić kaskadowa fala bankructw, podobnie jak to miało w przypadku upadku LUNY i funduszu Three Arrows Capital wiosną tego roku.

Przykładem zagrożonego projektu jest niestety Solana, która miała duże powiązania z giełdą FTX. Cena SOL w ciągu minionych siedmiu dni spadła niemal o 55 %, czyli dużo więcej niż innych projektów o podobnej kapitalizacji. Przykładowo, ceny DOT czy SHIBA spadły o około 20 % w ciągu tygodnia, podobnie jak Bitcoin czy Ethereum.

solana ftx

FTX ogłasza upadłość, prezes rezygnuje ze stanowiska

W ciągu minionego weekendu, upadek FTX został przypieczętowany. Firma ogłosiła wniosek o upadłość, a Sam Bankman-Fried zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego giełdy.

Jak donoszą krypto media, Bankman-Fried oraz trzech byłych dyrektorów FTX i dyrektor generalna Alameda Research Caroline Ellison, próbują uciec do Dubaju i uchronić się przed konsekwencjami niefortunnie lub nieuczciwie podejmowanych decyzji.

Dodaj opinię