Firma Binance ogłosiła niedawno, że od 20 grudnia zaprzestanie oferowania swoich kart Binance w regionie europejskim. Jednocześnie giełda informuje, że przywróci płatności w euro dla swoich klientów w Europie.
Dnia 20 października Binance ogłosiło swoją intencję zaprzestania świadczenia usług kartowych dla klientów w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG), który obejmuje kraje Unii Europejskiej oraz kraje takie jak Islandia, Liechtenstein i Norwegia. Choć przyczyny tej decyzji nie zostały podane, Binance zapewniło użytkowników, że ich konta pozostaną nienaruszone.
Posiadacze kart debetowych Binance Visa w regionie EOG będą mieli czas do 20 grudnia 2023 roku na korzystanie ze swoich kart. Po tej dacie zakupy za pomocą tych kart nie będą już możliwe.
Binance sugeruje użytkownikom, żeby zwrócili uwagę na Binance Pay jako alternatywną opcję płatności na przyszłość. Warto podkreślić, że zaprzestanie świadczenia usług kartowych obejmuje wszystkie kategorie kart w regionie, włączając w to karty dla Uchodźców z Ukrainy. Niemniej jednak Binance zaznacza, że użytkownicy nadal będą otrzymywać zwroty gotówki zgodnie z ustalonymi procedurami.
W międzyczasie, najnowszy ruch Binance jest zbieżny z wcześniejszymi działaniami mającymi na celu przywrócenie usług płatności w euro dla swoich klientów w Europie.
Dnia 19 października Binance ogłosiło strategiczną współpracę z różnymi partnerami oferującymi usługi płatnicze w walutach FIAT w celu poszerzenia ich dostępu dla użytkowników w Europie. Te partnerstwa umożliwiają partnerom ułatwianie płatności, wpłat i wypłat w EUR.
Binance twierdzi, że partnerzy FIAT będą oferować opcje kupna i sprzedaży kryptowalut za pośrednictwem Open Banking, natychmiastowych przelewów SEPA, kart bankowych, sald fiducjarnych i par spot dla wszystkich użytkowników.
Warto przypomnieć, że były partner Binance zajmujący się płatnościami w euro, PaySafe, zaprzestał świadczenia usług na giełdzie w zeszłym miesiącu. Wówczas kilku użytkowników Binance skarżyło się, że nie mogą wypłacić euro ze swoich kont.
Binance nadal boryka się z wyzwaniami regulacyjnymi w regionie, m.in. wycofując się z różnych europejskich rynków, takich jak Austria, Holandia i Cypr, a także zaniechując składania wniosków licencyjnych w Niemczech w ostatnich miesiącach. Dodatkowo, firma zrezygnowała z przyjmowania nowych użytkowników w Wielkiej Brytanii w związku z wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących reklam. Warto zauważyć, że Wielka Brytania nie jest już częścią Unii Europejskiej.