bitbay gieldy 710x100

Binance wprowadza ograniczenia dla obywateli Rosji

Giełda Binance wprowadziła ograniczenia świadczenia usług dla osób mieszkających w Rosji, zgodnie z którymi niektóre konta zostaną przełączone w tryb tylko do wypłat.

Zgodnie z sankcjami nałożonymi na Rosję przez Unię Europejską, giełda Binance została zobowiązania do ograniczenia usług dla obywateli rosyjskich. Ograniczeniom podlegać będą konta należące do „obywateli Rosji lub osób fizycznych mieszkających w Rosji lub podmiotów prawnych z siedzibą w Rosji, które posiadają aktywa kryptograficzne o wartości przekraczającej 10 000 EUR„.

Konta które zostaną zaklasyfikowane na podstawie powyższych kryteriów zostaną przełączone na tryb tylko do wypłat. Limity dotyczą wszystkich rachunków, zarówno spot, futures, a także środków zarobionych w ramach stakingu i innych usług Binance. Poza ograniczeniami w obrocie, obywatelom rosyjskim zostaną zabronione także wszelkie wpłaty przekraczające kwotę 10 000 EUR.

Konta należące do Rosjan, których łączna wartość nie przekroczy 10 000 EUR pozostaną nienaruszone i aktywne.

Rosjanie których rachunki posiadają saldo przekraczające 10 000 EUR, będą mieli 90 dni na zamknięcie swoich pozycji. Żadne nowe pozycje nie będą mogły zostać otworzone.

Giełda Binance zdaje sobie sprawę, iż wprowadzone sankcje mogą wydawać się restrykcyjne dla zwykłych Rosjan, ale mówi także że „musi nadal przewodzić branży we wdrażaniu tych sankcji”.

Uważamy, że wszystkie inne duże giełdy muszą wkrótce przestrzegać tych samych zasad – dodaje Binance.

Choć giełda Binance na początku wojny nie przychyliła się do prośby ukraińskiego ministerstwa o zablokowanie rosyjskich rachunków, to jednak teraz ograniczyła usługi zgodnie z sankcjami nałożonymi przez UE.

binance gif

Dodaj opinię