bitbay gieldy 710x100

Binance US zbiera kilkaset mln $ przed wejściem na giełdę

CEO Binance Changpeng „CZ” Zhao poinformował, że Binance US chce pozyskać kilkaset milionów dolarów w fazie pre-IPO, która zakończy się w przeciągu 1-2 miesięcy.

Podczas konferencji Bloomberg New Economy Forum w Singapurze, CEO Binance powiedział, że trwająca runda finansowania pre-IPO zakończy się za 1-2 miesiące i mają w niej zostać pozyskane środki w wysokości kilkuset milionów dolarów. Dokładna kwota nie została ujawniona przez CZ.

Wcześniejsze obawy związane z wejściem Binance US na giełdę i jej zbyt dużą zależnością od spółki macierzystej Binance Global zostały chyba rozwiane i wejście amerykańskiego oddziału Binance na giełdę jest raczej pewne.

CEO Binance na konferencji w Singapurze poinformował, że główna spółka Binance Global stała się spółką scentralizowaną i została dla niej założona stała siedziba. CZ nie powiedział jednak gdzie ona się znajduje, wymienił tylko kraje o przyjaznej dla kryptowalut jurysdykcji, takie jak: Francja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Singapur.

Binance Global również może być w przyszłości notowana na giełdzie

CEO Binance nie wyklucza, że w przyszłości główny podmiot Binance Global również trafi na giełdę, jednak w tym przypadku konieczne są dalsze analizy. Binance Global jest spółką znacznie większą od Binance US i niezmiernie ważne jest na początek rozważenie wyboru giełdy która mogłaby notować spółkę z takim kapitałem.

CZ powiedział o swoich przewidywaniach a na przyszłość: „Szczerze mówiąc, za pięć, dziesięć lat możemy zobaczyć, jak giełdy kryptowalutowe połączą się z giełdami”.

CZ skomentował obawy inwestorów związane z wzajemnymi koneksjami pomiędzy Binance US a Binance Global. Powiedział, że Binance.com dostarcza produkt i technologię dla Binance US. On sam zasiada w zarządzie Binance US ale nie jest zaangażowany w codzienne operacje giełdy w USA i nie ma zainstalowanego w telefonie Slacka amerykańskiej jednostki, którego firma używa do komunikacji wewnętrznej. Natomiast z dyrektorem generalnym firmy Binance US rozmawia mniej więcej raz w tygodniu.

binance baner do wpisów1

Dodaj opinię