binance reklama

Binance.US delistuje Tron – cena TRX spada

Amerykańska giełda Binance.US postanowiła usunąć ze swojej platformy kryptowalutę Tron (TRX), niedługo po tym jak CEO platformy Justin Sun, został pozwany przez SEC o manipulację na rynku.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd SEC twierdzi, że posiadane przez Suna TRX i BTT są niezarejestrowanymi papierami wartościowymi, ponadto twórcy Trona zarzucono „oszukańczą manipulację” rynkiem. Takie poważne zarzuty usłyszał założyciel Trona pod koniec marca tego roku.

Kilka tygodni po tym giełda Binance.US zdecydowała o usunięciu kryptowaluty Tron ze swojej platformy. Przedstawiciel giełdy potwierdził, że handel TRX na Binance.US zakończy się 18 kwietnia.

„Działamy w szybko rozwijającej się branży, a nasz proces monitorowania zasobów cyfrowych ma na celu reagowanie na zmiany rynkowe i regulacyjne. Kiedy zasoby cyfrowe nie spełniają już naszych wysokich standardów lub zmieniają się okoliczności branżowe, przeprowadzamy bardziej dogłębną analizę zasobu, którego dotyczy problem, i oceniamy, czy konieczne są dalsze działania”, napisano w komunikacie ogłaszającym usunięcie.

Po tej informacji cena Tron zanotowała spadek o ponad 5 %, zniżkując z poziomu 0,067 dolara na 0,063 dolara.

tron cena

Dodaj opinię