bitbay gieldy 710x100

Binance stworzy nową giełdę we współpracy z Telkom Indonesia

CEO Binance poinformował wczoraj o planowanym zbudowaniu giełdy kryptowalut we współpracy z największą firmą telekomunikacyjną z Indonezji.

W ramach joint venture zawartego z konsorcjum pod przewodnictwem MDI Ventures będącym spółką inwestycyjną Telkom Indonesia, ma powstać nowa giełda obsługująca handel cyfrowymi aktywami.

Jak powiedział CEO Binance Changpeng Zhao „CZ”: „Naszą ambicją w Binance jest globalny rozwój ekosystemu blockchain i kryptowalut , a ta inicjatywa w Indonezji jest znaczącym krokiem w tym kierunku”. Zdecydowanie w Indonezji drzemie olbrzymi potencjał, kraj ten bowiem jest czwartym najbardziej zaludnionym państwem świata zamieszkałym przez 245 milionów ludzi.

Indonezja może stanowić duży rynek zbytu dla kryptowalut, co potwierdza też prezes Binance: „Dzięki szybkiemu przyjęciu technologii i silnemu potencjałowi gospodarczemu Indonezja może stać się jednym z wiodących centrów ekosystemu blockchain i kryptowalut w Azji Południowo-Wschodniej”.

Według dostępnych szacunków, firmy z którymi giełda Binance weszła we współpracę posiadają dostęp do 170 milionów ludzi w całej Indonezji.

Jak powiedział CEO Binance technologia oraz infrastruktura potrzebna do zbudowania nowej platformy zostanie zapewniona przez Binance.

Binance rozwija się pomimo problemów regulacyjnych

Giełda Binance założona zaledwie cztery lata temu, odniosła spektakularny sukces na skalę światową przejmując dużą cześć rynku. Giełda może poszczycić się dziennym wolumenem sięgających dwóch miliardów dolarów i przetwarzaniem 1,4 miliona transakcji na sekundę.

Pomimo ostatnich problemów z instytucjami regulującymi rynek finansowy, Binance dąży do ciągłego rozwoju i stworzenia jeszcze większej i bardziej stabilnej infrastruktury.

Giełda decyduje się na zawieranie partnerstw z gigantami z tradycyjnego nurtu, jak na przykład Telkom Indonesia. Posiadanie takiego partnera może otworzyć firmie nowe rynki zbytu i ułatwić zdobycie licencji tam gdzie organy regulacyjne nie do końca są przekonane do branży cyfrowych aktywów.

binance gif

Dodaj opinię