bitbay gieldy 710x100

Binance spala 2 miliony BNB

W kolejnym kwartalnym spalaniu z obrotu usuniętych zostało 2 miliony BNB wartych ponad 500 milionów dolarów.

21 kwartalne spalanie tokenów BNB zakończone zostało następującym rezultatem:

Całkowite spalone BNB: 2 065 152,42 BNB

Przybliżona wartość w USD: ~ 574 800 583,92 USD

Spalony BNB z programu Pioneer Burn: 4833,25 BNB

Spalanie obejmuje zarówno funkcję Auto-Burn, Pioneer Burn Program oraz część opłat za gaz w każdej transakcji. Zgodnie z planem giełda Binance zamierza spalić łącznie 100 milionów BNB, czyli połowę całkowitej podaży tokena. Od czasu uruchomienia, Binance spaliła około 40 milionów BNB, czyli do usunięcia pozostało jeszcze około 60 milionów BNB. Zakładając że tempo spalania będzie podobne, usunięcie pozostałych monet powinno zająć następnych 7-8 lat.

bnb burn 21

Binance stosuje dwa mechanizmy określające ilość monet spalanych w trakcie kwartału. Pierwszy z nich polega na spaleniu części BNB wydanych jako opłaty za gaz w łańcuchu BNB. Drugi mechanizm natomiast zależy od ceny BNB i liczby bloków wygenerowanych na blockchainie BNB w ciągu kwartału.

Binance stawia na rozwój

Niedawno giełda Binance poinformowała o uruchomieniu dwóch nowych biur w Brazylii, potwierdzając jednocześnie jak ważnym rejonem dla rozwoju giełdy jest Ameryka Łacińska.

Giełda stawia na ciągły rozwój swojej platformy na globalnej mapie świata, nie zaniedbując jednocześnie wsparcia całego ekosystemu w dążeniu do ewoluowania. Niedawno giełda ogłosiła program szkoleń dla organów ścigania mający na celu edukowanie o potencjalnych zagrożeniach cybernetycznych i działaniach przestępczych związanych z kryptowalutami.

Wydaje się, że nawet ostatni incydent związany ze shakowaniem BNB Chain na kwotę ponad 500 milionów dolarów, nie zdołał zachwiać kondycją giełdy i tokena BNB. Cena tokena straciła wtedy zaledwie kilka procent, co jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę skalę włamania. Cena tokena wynosi obecnie około 270 dolarów i przez ostatni tydzień spada o około 3 %.

Dodaj opinię