bitbay gieldy 710x100

Binance przeznaczy 115 mln $ na rozwój kryptowalut w Europie

Giełda Binance postanowiła przeznaczyć środki w wysokości 115 milionów dolarów na rozwój ekosystemu kryptowalut we Francji i całej Europie.

Podczas konferencji we Francji, CEO Binance zobowiązał się przeznaczyć fundusz o wartości 115 milionów dolarów, aby wspierać lokalny sektor fintech i dążyć do rozwoju ekosystemu kryptowalut i branży blockchain we Francji i całej Europie.

Dyrektor generalny Binance Changpeng „CZ” Zhao w rozmowie z francuskim ministrem Cédrikiem O we francuskim Ministerstwie Finansów w Paryżu, powiedział że powołuje nową inicjatywę o nazwie „Objective Moon”, we współpracy z lokalnym stowarzyszeniem technologii finansowych France FinTech.

„Objective Moon” ma zaowocować powstaniem lokalnego akceleratora, czyli internetowego programu edukacyjnego, zajmującego się pozyskiwaniem talentów z branży kryptowalut i blockchain na skalę całej Europy. Do rozwoju programu edukacyjnego przyczynią się również francuska platforma edukacyjna online OpenClassrooms i dostawca sprzętu kryptograficznego Ledger.

France FinTech wierzy, że Francja ma wyjątkową pozycję pod względem regulacji, talentów i wiedzy, aby być wiodącym graczem w Europie w dziedzinie zdecentralizowanych finansów” – skomentował inicjatywę przewodniczący France FinTech, Alain Clot.

Binance poszukuje siedziby w Europie

CEO Binance otwarcie mówi o tym, że giełda potrzebuje scentralizowanej siedziby. Ostatnie doniesienia mogłyby wskazywać, iż zostanie ona utworzona w Irlandii, Binance zarejestrowała tam trzy swoje podmioty.

„CZ” przemawiał na spotkaniu z francuskim ministrem opisując talenty Francuzów i Europejczyków w samych superlatywach. Dodał że chciałby wesprzeć ten region świata w staniu się globalnym graczem w świecie kryptowalut i blockchain i dlatego zamierza uruchamiając swoje główne operacje i inwestycje we Francji.

binance gif

Dodaj opinię