bitbay gieldy 710x100

Binance przejmie giełdę FTX!

CEO Binance poinformował o zamiarze przejęcia w całości giełdy FTX.

Ostatnie dni i szum związany z konfliktem pomiędzy Binance a FTX, okazał się mieć poważne przyczyny. Giełda FTX przyznała, że ma poważne problemy z płynnością i poprosiła Binance o pomoc. Wobec tego Binance wstępnie zgodziła się na przejęcie FTX i pomoc w pokryciu kryzysu płynności.

Dziś po południu FTX poprosił nas o pomoc. Nastąpił znaczny kryzys płynności. Aby chronić użytkowników, podpisaliśmy niewiążący LOI, zamierzając w pełni pozyskać FTX.com i pomóc pokryć kryzys płynności. W najbliższych dniach przeprowadzimy pełny DD – napisał CZ na Twitterze.

CEO FTX potwierdził te informacje na swoim Twitterze:

 doszliśmy do porozumienia w sprawie strategicznej transakcji z Binance dla FTX.com (w toku DD itp.).

Nasze zespoły pracują nad uporządkowaniem zaległości w wypłatach. To zlikwiduje załamania płynności; wszystkie aktywa zostaną pokryte 1:1. Jest to jeden z głównych powodów, dla których poprosiliśmy Binance o przybycie. Może to trochę potrwać itp. — przepraszamy za to.

Przed chwilą zaledwie pojawiła się też informacja, że FTX przestała realizować żądania wypłaty.

Wygląda na to, że FTX przestał przetwarzać wypłaty on-chain przynajmniej ze swoich głównych zidentyfikowanych portfeli na Ethereum, Solana i Tron” – powiedział Steven Zheng, analityk ds. badań w The Block. „To dziwne, ponieważ prawdopodobnie wciąż są ludzie w kolejkach czekając na ich wypłaty.

Od początku tego tygodnia świat kryptowalut aż huczy od plotek o FTX, po tym jak CEO Binance oznajmił, że giełda zamierza się pozbyć wszystkich posiadanych tokenów FTT. Pod naporem tych informacji wycena FTT spada na łeb na szyję, a użytkownicy platformy chcą jak najszybciej wypłacić swoje kryptowaluty. Od kilku dni pojawiły się informacje o opóźnieniach w wypłatach, aż w końcu dzisiaj wypłaty podobno zostały całkowicie zamrożone.

Dodaj opinię