bitbay gieldy 710x100

Binance otrzymuje licencję na Cyprze

Cypryjski oddział giełdy Binance otrzymał rejestrację jako dostawca usług kryptograficznych (CASP) przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC).

Dzięki uzyskanej licencji, giełda Binance będzie mogła oferować szereg usług finansowych, w tym sługi kasowe, powiernicze, obstawiania i kartowe.

Rejestracja przez CySEC wymaga spełnienia wielu szczegółowych wymogów dotyczących przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CTF). CySEC zajmuje się kontrolowaniem podmiotów z zakresu tradycyjnych finansów, ale również nadzoruje instytucje zajmujące się operacjami kryptograficznymi podejmowanymi na terenie Cypru.

Jest to bardzo ważna licencja uzyskana przez Binance w Europie i jest kolejnym tego typu pozwoleniem po rejestracjach przez lokalne organy we Francji, Włoszech i Hiszpanii.

Założyciel i dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao (CZ), powiedział: „Binance ma jedne z najbardziej dogłębnych polityk zgodności AML i CTF w branży. Uznanie wysiłków, jakie podjęliśmy, aby być w czołówce zgodności, którą reprezentuje nasza rejestracja na Cyprze, jest tego dowodem. Skuteczna regulacja, która chroni użytkowników i stymuluje innowacje, ma zasadnicze znaczenie dla ciągłego rozwoju naszej branży”.

Binance jest giełdą kryptowalut, która zdecydowanie przoduje w zdobywaniu pozwoleń na działalność od lokalnych organów regulacyjnych. Dla tej giełdy regulacje w branży kryptowalut stanowią podstawę do dalszego działania i zajmują główne miejsce wśród celów na najbliższy czas.

Dodaj opinię