bitbay gieldy 710x100

Binance, OKX i Bybit zawieszają depozyty USDC i USDT na Solanie

Binance i inne giełdy zawiesiły depozyty stablecoinów opartych na sieci Solana.

Giełdy Binance ,OKX oraz Bybit wstrzymały przyjmowanie depozytów USDT i USDC opartych na blockchainie Solana. Jest to związane z bankructwem FTX, z którą Solana miała duże powiązania. Od minionego tygodnia cena SOL spadła o blisko 50 % i token nadal jest postrzegany jako zagrożony sytuacją wokół FTX.

Depozyty USDC (SOL) i USDT (SOL) zostały czasowo zawieszone do odwołania – napisała giełda Binance.

Tego samego dnia, giełda Binance przywróciła jednak depozyty USDT. „Po wewnętrznej ocenie i przeglądzie, Binance wznowił wpłaty USDT (SOL)”. Wpłaty USDC (SOL) pozostają nadal zawieszone.

Wczoraj 17 listopada depozyty opartych na Solanie USDT i USDC zostały także zawieszone przez giełdę OKX oraz Bybit.

OKX wstrzyma wpłaty i wypłaty USDC i USDT na  Solanie o  godzinie 3:00 UTC 17 listopada 2022 r. Nie wpłynie to na wpłaty i wypłaty USDT i USDC w innych sieciach – można przeczytać na stronie OKX.

Według danych zgromadzonych przez Cointelegraph, „podaż Solana-USDC jest o 62% większa niż podaż Solana-USDT. Całkowita kwota USDC krążąca na Solanie wynosi 5 miliardów USDC (5 miliardów USD), czyli 11% całkowitej kapitalizacji rynkowej tokena w momencie pisania” – pisze portal. Natomiast USDT oparte na sieci Solana to jedynie 1,9 miliarda tokenów, czyli zaledwie około 1,3% całkowitej kapitalizacji rynkowej USDT.

Do sprawy odniósł się emitent stablecoina USDC, firma Circle, która uspokoiła na Twitterze zapewniając, że Solana-USDC pozostaje płynny i w każdej chwili można zamienić tokeny na USD.

USDC na Solanie działa zgodnie z oczekiwaniami i nie ma problemów z wydawaniem lub wykupem USDC. USDC jest zawsze wymienialne 1 za 1 na dolary amerykańskie. Każda ilość. kiedykolwiek. Za darmo. Zawsze. – pisze Circle

Dodaj opinię