bitbay gieldy 710x100

Binance odpala platformę NFT

Giełda Binance poinformowała, że w czerwcu uruchomi swoją platformę NFT. Będzie to nowy globalny marketplace, który stanie się miejscem docelowym dla NFT i cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich w różnych dziedzinach, od sztuki wizualnej i gier komputerowych po muzykę i sport. 

Platforma będzie podzielona na dwie główne sekcje, pierwszą będą „Wydarzenia Premium” dla najbardziej gorących i pożądanych NFT oraz „Rynek Handlowy”, który pozwoli zwykłym użytkownikom na łatwe tworzenie NFT przy minimalnych kosztach.

„Naszym celem jest zapewnienie największej platformy handlowej NFT na świecie oraz najlepszych doświadczeń związanych z emisją, kupnem i wymianą. Wszystko to poprzez wykorzystanie najszybszych i najtańszych rozwiązań zasilanych przez infrastrukturę blockchain i społeczność Binance” – powiedziała Helen Hai, szefowa Binance NFT.

W przypadku kolekcji „Premium Event” artyści otrzymają 90% zysków ze sprzedaży. Jest to nowy standard dla nagród NFT.

Użytkownicy mogą również zdeponować swoje NFT na „Rynku Handlowym” i zdecydować się na wystawienie ich na sprzedaż lub na aukcję, przy minimalnych kosztach. Binance pobiera symboliczną opłatę manipulacyjną w wysokości 1%, a twórcy lub deponenci otrzymują 1% tantiem za wszystkie kolejne transakcje.

binance baner do wpisów1

Dodaj opinię