bitbay gieldy 710x100

Binance i Coinbase rozdają nagrody za staking ETH 2.0

Giełdy Binance oraz Coinbase ogłosiły system nagród dla użytkowników, którzy zdecydują się stakować swoje ETH podczas aktualizacji do ETH 2.0, wprowadzającej Proof of Stake do sieci Ethereum.

Plan nagród Binance zakłada uruchomienie tokena BETH powiązanego 1:1 z ETH. Tokeny te otrzymają użytkownicy, którzy zdecydują się zablokować swoje ETH do czasu pełnego uruchomienia ETH 2.0, które może potrwać 18-24 miesięcy. Dodatkowe nagrody w BNB zostały przewidziane dla klientów, którzy przejdą pełną procedurę KYC na platformie Binance. Ta aktywność będzie trwała od 2 grudnia do 16 grudnia 2020 roku.

Giełda Coinbase również ogłosiła planowane nagrody dla użytkowników, którzy zdecydują się zablokować swoje ETH. Szczegóły promocji na razie nie są znane, wiadomo jednak że zacznie się ona wraz z początkiem 2021 roku.

Wczoraj w okolicach godziny 13:00 pomyślnie została uruchomiona faza zero aktualizacji ETH 2.0. Do całkowitego wdrożenia nowej wersji Ethereum wymagane jest zablokowanie określonej ilości ETH. Do uruchomienia fazy zero wymagane były depozyty w wysokości 880 000 ETH, czyli ok. 500 milionów dolarów, które zostały zablokowane w inteligentnym kontrakcie. Deweloperzy Ethereum szacują jednak, że do pomyślnego wdrożenia ETH 2.0 potrzebne będzie nawet 10 razy tyle.

Dodaj opinię