bitbay gieldy 710x100

Binance i Bank Kazachstanu przygotowują raport dot. rozwoju kryptowalut i DeFi w Azji

Giełda Binance i Narodowy Bank Kazahstanu przygotowały dwustronny raport „Stan branży zasobów cyfrowych i DeFi w Azji Środkowej”.

Raport stworzony wspólnie przez Binance i Bank Kazahstanu, został wygłoszony na forum “Digital Almaty 2023”. Głównymi tematami analizowanymi w raporcie jest adopcja kryptowalut, trendy w branży zdecentralizowanych finansów DeFi oraz lokalna branża cyfrowych aktywów.

Ważnym wątkiem przedstawionym w raporcie jest środowisko regulacyjne wraz z głównymi problemami wymagającymi podjęcia działania i ścisłego monitorowania.

We współpracy z przedstawicielami branży i tradycyjnymi pośrednikami finansowymi organy regulacyjne powinny sformułować „plan gry” dotyczący regulacji DeFi. Musi koncentrować się na elastycznych ramach. Musi również zarzucić szeroką sieć, aby sprostać szybkiemu postępowi technologicznemu, zwracając uwagę na przejrzystość, zarządzanie i odpowiedzialność”. – GR dyrektor Binance w WNP Olga Gonczarowa.

W raporcie podkreślono ogromną potrzebę rozwoju wiedzy eksperckiej pośród organów regulacyjnych i organów ścigania, aby sprostać problemom i ryzykom pojawiającym się wraz z szybkim rozwojem technologicznym.

W powitalnym przemówieniu, dyrektor generalny i współzałożyciel Binance, Changpeng Zhao, powiedział: „Patrząc na cały świat, zdajemy sobie sprawę, że Kazachstan ma ogromny potencjał, aby stać się regionalnym centrum kryptograficznym. Jego inicjatywa Digital Tenge CBDC jest jedną z najbardziej zaawansowanych pod względem rozwoju CBDC na świecie. Binance z przyjemnością pomaga we wdrażaniu CBDC, promując środowisko łańcucha BNB do testowania integracji CBDC. Mamy nadzieję, że może to jeszcze bardziej pomóc wypełnić lukę między tradycyjną bankowością a ekosystemem kryptograficznym”. 

Dodaj opinię