bitbay gieldy 710x100

Banki przypuszczają kolejny atak na giełdy kryptowalut w Polsce

bitbay igoria trade

Po niedawnej akcji związanej z zamykaniem kont bankowych giełdom i kantorom, wygląda na to że teraz ruszyła kolejna fala ataków na biznesy kryptowalutowe operujące w Polsce.

Dzisiaj giełda BitBay poinformowała, że dotychczasowy operator płatności w walutach fiat Igoria Trade S.A. otrzymał wypowiedzenie umowy o świadczenie usług od banku BOŚ.

Wczoraj otrzymaliśmy informację, że obsługującemu nas operatorowi płatności (Igoria Trade S.A.) bank BOŚ wypowiedział umowę o świadczenie usług.

BitBay

Pierwsze oznaki problemów z operatorem Igoria Trade pojawiły się tuż po upadku giełdy BitMarket, kiedy to bank BOŚ zadecydował o czasowym wstrzymaniu transakcji operatora.

BitBay jednak nie przewiduje większych komplikacji w działaniu giełdy i zapewnia że zabezpieczył się na taką ewentualność przygotowując alternatywne rachunki.

Pomimo tej sytuacji, nasi użytkownicy nie mają powodów do zmartwień. Nie przewidujemy większych utrudnień w korzystaniu z platformy. Znając specyfikę polskiego rynku, byliśmy przygotowani na taką ewentualność i uruchomienie alternatywnych rachunków.

BitBay

Obecnie trwają jeszcze negocjacje Igoria Trade z bankiem BOŚ w sprawie przedłużenia umowy, jeżeli się nie powiodą BitBay w przeszłym tygodniu otworzy nowe rachunki. Taka sytuacja będzie skutkować kilkudniowym brakiem dostępu do przelewów bankowych. Nadal jednak będą normalnie funkcjonować inne metody wpłat i wypłat dostępne na BitBay.

W przypadku nieprzedłużenia przez bank umowy operatorowi płatności, w przyszłym tygodniu zostaną uruchomione nowe rachunki. Z przyczyn technicznych może wystąpić kilkudniowa przerwa w obsłudze przelewów bankowych. Dołożymy jednak wszelkich starań, aby czas ten maksymalnie skrócić. Prosimy o Waszą wyrozumiałość. W tym czasie dostępne będą nasze dotychczasowe metody wpłat i wypłat:

– wpłaty i wypłaty kryptowalut,
– usługę wpłat i wypłat na poczcie,
– wypłaty w bankomatach.

BitBay

Wygląda na to że po upadku giełdy BitMarket działania banków i polskich organów regulacyjnych przeciwko branży kryptowalutowej jeszcze się zaostrzyły. Oby to nie spowodowało kolejnej katastrofy, która na długo odbije się echem w polskim świecie krypto.

3 opinie o “Banki przypuszczają kolejny atak na giełdy kryptowalut w Polsce”

Dodaj opinię