bitbay gieldy 710x100

8,6 miliona dolarów z FTX i Alameda przeniesione na adres Binance

Firma analityczna Blockchain Nansen, zidentyfikowała serię przekazów aktywów z kont FTX na adres Binance. Dane na łańcuchu bloków pokazują, że te aktywa obejmują 2,2 miliona dolarów w Chainlink (LINK), 1 milion dolarów w Aave (AAVE), 2 miliony dolarów w Maker (MKR) i 3,4 miliona dolarów w Ethereum (ETH), co łącznie daje kwotę 8,6 miliona dolarów. Źródłem tych aktywów są adresy powiązane z giełdą FTX oraz byłą siostrzaną firmą Alameda Research.

Według Nansena, środki początkowo zostały przeniesione na adres oznaczony jako 0xde9, a później przekazane na inny adres, 0xEae, który jest uważany za adres Binance. Nansen nie jest w stanie śledzić transakcji poza łańcuchem blokowym, ale spekuluje się, że te znaczące transfery mogą być związane z planowaną sprzedażą aktywów lub ich przygotowaniem do sprzedaży.

We wrześniu FTX otrzymało zezwolenie na sprzedaż swoich kryptowalut w ograniczonej ilości, początkowo do 100 milionów dolarów tygodniowo.

Obecnie analitycy uważnie obserwują dalsze kroki firm FTX i Alameda po tych znaczących transferach aktywów.

W ostatnich działaniach FTX Estate, giełda FTX przekazała ponad 5,5 miliona Solany o wartości 122 milionów dolarów z jednego z jej głównych portfeli. Zarządzana przez syndyka masy upadłościowej firma FTX dąży do maksymalizacji wartości aktywów giełdy. Według dokumentów sądowych z września 2023 roku, syndyk FTX zgłosił odzyskanie aktywów o wartości około 7 miliardów dolarów.

Mimo trudności w odzyskiwaniu aktywów, takich jak przedwczesna sprzedaż tokenów SUI, firma nadal odzyskuje inne aktywa i korzysta z rosnącej wartości posiadanych przez nią udziałów w Anthropic. To zwiększyło wartość roszczeń wierzycieli na otwartym rynku, niektóre z nich przekroczyły 50 centów za dolara.

Były dyrektor generalny upadłej giełdy, Sam Bankman-Fried, obecnie jest przedmiotem postępowania w związku z oskarżeniami o oszustwo.

Dodaj opinię